Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility SAM.I Contest – zawody pierwszej pomocy – Samarytańska Federacja Organizacji Pozarządowych

SAM.I Contest – zawody pierwszej pomocy

Samaritan Contest to międzynarodowe zawody w pierwszej pomocy, które organizowane są od 2004 roku – co dwa lata przez Samaritan International zrzeszającej 18 organizacji europejskich.
W 2016 roku zaszczyt przeprowadzenia 6th SAMARITAN INTERNATIONAL CONTEST 2016 przypadł naszej Federacji we współpracy z  ASSR ze Słowacji. Uczestnicy z 10 europejskich krajów takich jak Austria, Niemcy, Włochy, Litwa, Łotwa, Serbia, Rumunia, Słowacja, Węgry i Polska zmagali się w konkurencjach sprawnościowych związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.

Nasza Federacja reprezentowana była na zawodach przez Ochotnicza Straż Pożarną w Zakliczynie. Zawody miały miejsce w słowackiej miejscowości Stará Ľubovňa, a sam konkurs był umieszczony na terenie zamku, muzeum i przyległych średniowiecznych zabudowań, gdzie zespoły wykonywały zadania w zakresie świadczenia pierwszej pomocy i sprawności fizycznej. Nasi członkowie i wolontariusze dołożyli wszelkich starań by uczynić to wydarzenie dostojnym tak, aby dorównywało konkursom organizowanym w poprzednich latach w Merano, Wiedniu, Rydze i Wenecji.
Samaritan International Contest jest wyjątkową okazją do zawarcia nowych znajomości oraz integracji międzynarodowej.