Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Międzynarodowa wymiana młodzieży – Samarytańska Federacja Organizacji Pozarządowych

Międzynarodowa wymiana młodzieży

Międzynarodowa wymiana młodzieży

Od 2012 roku organizowane są Międzynarodowe wymiany młodzieży, które każdego roku odbywają się w innym kraju europejskim. Jest to forma letniego wypoczynku młodzieży, a zarazem skoncentrowania się nad istotnymi kwestiami globalnymi oraz lokalnymi. Grupa młodzieży z sześciu krajów europejskich spędza tydzień pełen ciekawych politycznych dyskusji, wymiany kulturalnej, rozrywki i działań. Co roku odbywa się również wieczorek kulturowy, którego celem jest zapoznanie się z różnymi kulturami w Europie oraz zwiększenie zrozumienia innych kultur i tradycji ale przede wszystkim czerpanie przyjemności z ich poznawania i dobra zabawa. Każdego roku SFOP umożliwia 5 młodym ludziom uczestnictwo w takiej wymianie.
W 2017 roku Samarytańska Federacja Organizacji Pozarządowych była organizatorem 5 Międzynarodowej wymiany młodzieży. Obóz miał miejsce w malowniczej podhalańskiej miejscowości Murzasichle w Polsce.