Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wizyta małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser- Dudy w Centrum aktywizacji i opieki seniorów w Kończyskach!!! – Samarytańska Federacja Organizacji Pozarządowych

Wizyta małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser- Dudy w Centrum aktywizacji i opieki seniorów w Kończyskach!!!

W dniu 3 listopada 2021 roku Pierwsza Dama złożyła  wizytę w gminie Zakliczyn. To pierwsza wizyta Małżonki Prezydenta w naszym regionie. Podczas swojego pobytu spotkała się osobiście z podopiecznymi Centrum aktywizacji i opieki seniorów w Kończyskach. To ogromne wyróżnienie i docenienie efektywności pracy Samarytańskiej Federacji Organizacji  Pozarządowych.

W Centrum aktywizacji i opieki seniorów wzięła udział w zajęciach integracyjnych, podczas których seniorzy mieli okazję porozmawiać z Małżonką Prezydenta, na temat sprawowanej roli Pierwszej Damy.

W spotkaniu Małżonce Prezydenta towarzyszyli Burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak, Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Prezes SFOP Małgorzata Chrobak, Skarbnik SFOP Krystyna Sienkiewicz-Witek, Członkowie Zarządu: Ewelina Kosińska i Lucyna Cichoń oraz Dyrektor Administracyjny SFOP Barbara Żychowska.  Przewodnim tematem rozmów była działalność Centrum dla seniorów oraz inicjatywy na rzecz mieszkańców. Pierwsza Dama pogratulowała tak szerokiej oferty usług edukacyjno-doradczych i wspierających skierowanych do seniorów.

Małżonka Prezydenta odwiedziła również znajdujące się przy Centrum aktywizacji i opieki seniorów mieszkania wytchnieniowe, które stanowią wsparcie dla opiekunów nieformalnych osób niesamodzielnych. Zwróciła uwagę na potrzebę powstawania takich inicjatyw, które aktywnie  wspierają mieszkańców małych miejscowości.

Pierwsza Dama doceniła Naszych pracowników za wysoką jakość prowadzonych usług.  Dostosowanie Centrum i oferty do potrzeb seniorów wymagało wysiłku wszystkich pracowników jednostki.  Na koniec w krótkim wystąpieniu podziękowała za serdeczną i życzliwą gościnę, oraz wręczyła seniorom drobne upominki.

Poniżej link do artykułu z wizyty Pierwszej Damy w Kończyskach z oficjalnej strony Prezydenta RP:

https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,999,pierwsza-dama-z-wizyta-u-seniorow-w-konczyskach.html