Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Przedświąteczne, magiczne spotkanie z Mikołajem – Nikolauszug 2016 – Samarytańska Federacja Organizacji Pozarządowych

Przedświąteczne, magiczne spotkanie z Mikołajem – Nikolauszug 2016

Już po raz kolejny Samarytańska Federacja Organizacji Pozarządowych mogła zaprosić 20 młodych Samarytan do wzięcia udziału w „Pociągu Mikołaja”. Jest to projekt realizowany od 2005 roku przez partnerską organizacje samarytańską ASBÖ z Austrii. „Pociąg Mikołaja” to przygoda dla dzieci w okresie przedświątecznym, podczas której dzieci z różnych krajów europejskich wzajemnie się poznają, bawią i nawiązują przyjaźnie.
W tym roku „ Pociąg Mikołaja” zawiózł dzieci z Wiednia do Zell am See. Po przyjeździe dzieci zwiedziły Muzeum Naturalne. W Centrum Porsche zorganizowano dla młodych uczestników szereg atrakcji, takich jak pokazy tańca, stoiska, gdzie mogli zrobić samodzielnie ozdoby świąteczne, miejsca gier i zabaw ruchowych. Dzieci z radością i entuzjazmem uczestniczyły w zorganizowanym programie. Odwiedziliśmy kiermasz bożonarodzeniowy w centrum miasta, gdzie każdy mógł zakupić świąteczne ozdoby lub spróbować owoców kandyzowanych w czekoladzie Punktem kulminacyjnym spotkania były odwiedziny Mikołaja, który obdarował wszystkich drobnymi upominkami.

Wycieczka „Pociągiem Mikołaja” była niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich uczestników, a uśmiechnięte twarze dzieciaków świadczą o ich zadowoleniu. Z niecierpliwością czekamy na kolejny raz, gdzie zabierze nas Mikołaj…..

Więcej zdjęć można znaleźć tutaj .