Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility OBÓZ MŁODYCH SAMARYTAN – Samarytańska Federacja Organizacji Pozarządowych

OBÓZ MŁODYCH SAMARYTAN

W zeszłym tygodniu obył się siódmy wakacyjny obóz młodych Samarytan, w którym uczestniczyli przedstawiciele
z  sześciu krajów europejskich, w tym reprezentanci ze SFOP: Tobiasz Kumorek, Zuzanna Sitarz, Julia Borowiec, Wiktora Borowiec, Natalia Borowiec. Tegoroczny obóz, dzięki dofinansowaniu programu Erasmus + odbył się na Słowacji w miasteczku Modra- Harmonia położonego 30 min od Bratysławy.

Tematem przewodnim obozu były kwestie dotyczące UE tj. bezpieczeństwo, emigranci, biurokracja, Internet.
W trakcie zajęć młodzież opracowywała zagadnienia i pytania, które później podczas wizyty w Parlamencie były podstawą rozmowy z miejscowymi politykami.

Poza tematami politycznymi mogliśmy również poznać bliżej lokalne tradycje, folklor, gry i zabawy oraz zobaczyć miejscową wytwórnię ceramiki, w której mieliśmy możliwość stworzenia własnych naczyń porcelanowych.

Chcieliśmy serdecznie podziękować organizatorom, opiekunom oraz prowadzącej obóz za ich zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie tak wspaniałego wydarzenia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku widzimy się ponownie.